E-MA SK s.r.o.

Vývoj cien Styrcon-u / Styrcon price development

Ako sa menili ceny Styrconu v priebehu dekády od 2012 - 2021 APR - MAJ ?

Ceny sa dlhodobo nemenili lebo Styrcon je pevný so stabilným technickým a výrobným zázemim a preto nie je citlivý na akékoľvek cenové turbulencie vstupov. Vopred su urobené korekcie, aby cena bola viacmenej garantovaná na dlhý čas pre odberateľov. Inak ekonomiku nemôžeme udržať v zelených číslach a to je najmä o vzájomnej spolupráci výrobca Syrcon - E-MA SK - odberateľ. Aj v tom je vidieť, že si koncového zákazníka vážime a chceme s ním bežať maratón, pre nás je beh na 100 m menej zaujimavý. Ukázali nám to dlhoročné skúsenosti z obchodu.

Mnohí zákazníci však nevnímaju vlastnosti Styrconu a jeho prínos ale len cenu. Cena je zaujimavá veľmi zaujimavá pre každého, či je to malý zákazník alebo veľký korporát to je fakt, ale niekto múdry raz povedal "Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci"

A Styrcon, ktorý je súčasťou systému Styrexon je top medzi zatepľovacími systémami aj keď mnohí poznajú len zabehané chodníčky iných materiálov a značiek.Niekedy však stačí málo, pozrieť sa na web, hľadať, poslať mail, zavolať alebo sa prísť pozrieť do skladu kde je ten materiál reálny a dotknúť sa ho. 

Prečo ceny vzrástli aj u Styrcon-u ? Lebo rieku navýšení stavebných materiálov sa nedá zastaviť. Pretože nikto nedokáže postaviť cenovú hrádzu. A o cenách stavebných materiálov sme písali minule všeobecne nie len o zateplení.

Z grafu je jasné malé cenové navýšenie Styrconu v priemere 18% - detaily po referenčných hrúbkach - avšak v porovnaní s konkurenciou sme výrazne dole pod priemernou hladinou navýšení zatepľovacích systémov cca 30 - 40 % ( samozrejme záleží aj od špecifikácii niekde je to aj viac  ). Styrcon nepozná volatilitu na rozdiel od konkurencie kde to s cenami často nie je jednoznačné ( hore dole často ako na kolotoči ) 

Zoznam článkov